Територiя

Структура

Наукове життя

Экспедиції

Новини

Контакти

 
Територiя

      Севастополь являє собою особливу адміністративну територію. Вона, окрім власне міста Севастополя, включає Балаклаву, Інкерман, селище міського типу Качу і понад 20 селищ та поселень. Вони розкидані на досить значній території від мису Лукулл (Улу-Коль) у гирлі ріки Альми на півночі до самої південної точки Кримського півострова мису Сарич. На 01. 01. 1999 р. населення Севастополя складало 350,6 тис. чоловік.
      Територія Севастополя охоплює різні фізико-географічні регіони Кримського півострова, від рівнини у межиріччях низин Альми, Качі та Бельбека до сухих субтропіків Південного берега Криму між мисами Айя та Сарич. У Севастополі сходяться всі три гряди Кримських гір. Різноманітність ландшафтів приголомшуюча. Сприятливі природні умови слугували заселенню території людиною з глибокої давнини.
      Заповідник здійснює нагляд і за пам'ятками археології, що знаходяться на території Севастополя, але до складу заповідника не входять. А кількість пам'яток археології тут ледве піддається обліку: кургани різних епох і народів - великі та малі, закинуті землеробські тераси на гірських скелях, мегаліти та гробниці з кам'яних плит - кам'яні ящики легендарних таврів, замшіле каміння руїн давно забутих городищ та поселень, дороги, що позаростали, та ведуть невідомо звідки і куди, сліди зимових стоянок степових кочівників в долинах передгірних рік та літніх вівчарських таборів на гірських пасовищах-яйлах...


[Територiя] [Структура] [Наукове життя] [Экспедиції] [Новини] [Контакти]

[Iсторiя]  [Розкопки]  [Музей]  [Заповiдник]  [Городище]  [Хора]  [Околицi]  [Сервiсний вiддiл]
[Вiртуальна карта]  [Наша галерея]  [Додати фото]  [Рос]  [Eng]
© Проект «Мегаріка», 2016

info@chersonesos.org
Всі права захищені