26.07.2013 - Вхiд вiльний 27 та 28 липня


10.09.2012 - Річний план державних закупівель на 2012 рік із змінами
Документ у форматі Microsoft Excel можна скачати, слідуючи за посиланням.

14.08.2012 - НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК «ХЕРСОНЕС ТАВРІЙСЬКИЙ» ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ В КОНКУРСІ


26.02.2012 - Досьє номінації пам'яток Херсонеса у Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО


05.01.2012 - Херсонес Таврійський переміг у грантовому конкурсі Фонду Ріната Ахметова


01.12.2011 - Затверджено прейскурант платних послуг, якi надаються Нацiональним заповiдником "Херсонес Таврiйський" з 01 лютого 2012 р.


[ усi новини ]

 
Херсонес Таврійський переміг у грантовому конкурсі Фонду Ріната Ахметова

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України»

Херсонес Таврійський отримав грант Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в напрямку «Культурне надбання», перемігши в конкурсі грантів «і3 [ідея - імпульс - інновація]» з проектом «Музеєфікація археологічних об'єктів: інноваційні методи у створенні експозиції під відкритим небом в Херсонесі Таврійському ». Програма «і3 [ідея - імпульс - інновація]», згідно із задумом співробітників Фонду, - це імпульс, прикладений до цінної ідеї, повинен привести до інновації.

Метою проекту є створення на території Заповідника нового експозиційного об'єкту - міського кварталу з «п’ятиапсидним» храмом, відкритого розкопками українсько-польської експедиції під керівництвом О.Ю. Кленіної і А.Б. Бернацького в 2001-2003 рр. Проект, що передбачає використання інноваційних методів і сучасних технологій музейної справи, буде вирішувати два основні завдання: збереження археологічних залишків унікальної пам'ятки та її експонування з подальшим включенням до туристичного маршруту заповідника.

В ході реалізації проекту планується провести реставраційно-консерваційні роботи на території кварталу з «п’ятиапсидним» храмом; спроектувати, виготовити і встановити таблиці з інформацією про об’єкти кварталу, включаючи їх план і тривимірну реконструкцію; створити оглядовий майданчик, обладнавши її сходами і встановивши на ній інформаційну таблицю; підготувати і провести семінар з презентацією результатів музеєфікації.

Реставраційно-консерваційні роботи будуть виконані у відповідності до положень міжнародних документів про консервації та реставрації археологічних пам'яток та з урахуванням основної вимоги конвенції ЮНЕСКО - збереження автентичності унікальної культурної спадщини, що представляє світове значення. У цій роботі буде використано досвід фахівців Євросоюзу.

Керівником проекту є вчений секретар Херсонеса Таврійського к.і.н. О.Ю. Кленіна, учасник кількох міжнародних науково-дослідних проектів, автор кількох монографій та низки публікацій, стипендіат престижних наукових фондів. Основний виконавець проекту – д-р А.Б. Бернацький, директор Міжнародної міждисциплінарної археологічний експедиції «Novae» Університету ім. А. Міцкевича в Познані (Польща), автор 4 монографій та численних наукових статей; який був членом польсько-єгипетської реставраційно-консерваційного місії та керівником міжнародних науково-дослідних проектів, пов'язаних з розкопками римського міста Novae (Болгарія) і Херсонесу Таврійського (України).

Під керівництвом О.Ю. Кленіної і А.Б. Бернацького реалізується багаторічний українсько-польський проект «Топографія Херсонеса Таврійського». Другим виконавцем проекту виступає А.С. Намойлік, фахівець в області античної археології та епіграфіки, автор ряду публікацій і учасник вищезгаданого українсько-польського проекту; протягом десяти років була співробітником археологічних експедицій Державного Ермітажу (Росія) та Інституту історії матеріальної культури Російської Академії Наук.

Проект, реалізований на базі серйозних наукових досліджень, дозволить не тільки законсервувати і реставрувати один із ключових об'єктів городища, але і зробити його цікавим для відвідувачів завдяки грамотному облаштуванню простору та доступній подачі інформації. Буде відкрита ще одна сторінка багатовікової історії стародавнього міста.

Підтримка інноваційних починань в музейній справі, спрямованих на популяризацію історії та культури України - це один з напрямків діяльності Фонду Ріната Ахметова. Реалізація таких проектів служить досягненню основних цілей діяльності Фонду - збереження та розвиток культури України, що сприяє зростанню авторитету країни в рамках європейського та світового співтовариства. Презентація нового об'єкта, музеєфікувати відповідно до світових стандартів із застосуванням сучасних технологій, - це впевнений крок вперед на шляху Херсонеса до вступу в ЮНЕСКО.

А.С. Намойлiк, О.Ю. Кленiна

Новость прочитана 34793 разiв...

[Iсторiя]  [Розкопки]  [Музей]  [Заповiдник]  [Городище]  [Хора]  [Околицi]  [Сервiсний вiддiл]
[Вiртуальна карта]  [Наша галерея]  [Додати фото]  [Рос]  [Eng]
© Проект «Мегаріка», 2016
info@chersonesos.org
Всі права захищені